podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » Seszele - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Seszele - wiza, ambasady, przepisy

Victoria     
seszele
Seszele - podróże na SeszeleSeszele - mapa krajuSeszele - spis artykułów i galeriiSeszele - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeSeszele - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaSeszele - szczepienia, zdrowie, poradySeszele - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROSeszele - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOSeszele - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny oraz książeczkę szczepień. Należy podać adres planowanego miejsca pobytu, jak również dysponować wystarczającymi na czas pobytu środkami finansowymi do wysokości 150 USD na dzień (gotówka, karty kredytowe, czeki podróżne). Przy wylocie pobierana jest opłata lotniskowa w wysokości 40 USD. Pasażerowie (nie dotyczy pasażerów w tranzycie, którzy nie opuszczali lotniska) przylatujący na Seszele przez Nairobi (Kenia) samolotami linii Kenya Airways, obowiązani są przedstawić świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze. Od pasażerów przylatujących na Seszele lotami innych przewoźników (np. bezpośrednio z Europy), świadectwo szczepienia nie jest wymagane.
Informacje dla kierowców
Drogi utrzymane są w dobrym stanie. Obowiązuje ruch lewostronny.
Podróżowanie po kraju
Bez problemów można korzystać z transportu lokalnego (autobusy i taksówki). Więcej szczegółowych i aktualnych informacji można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej Ministerstwa Turystyki Seszeli: dgtmtca@seychelles.net, lub Izby Turystycznej Seszeli: seychelles@aspureasitgets.com.
Przepisy celne
Kary za posiadanie i używanie narkotyków oraz handel nimi są bardzo restrykcyjne. Służby celne Seszeli wprowadzają okresowe zaostrzenia dotyczące importu lub eksportu broni, sprzętu łowieckiego oraz owoców i warzyw.
Bezpieczeństwo
Należy unikać tłumów, wieców politycznych i ulicznych demonstracji. Ze względu na silne prądy morskie, niebezpieczne mogą być kąpiele w oceanie na ustronnych plażach. Zdarzają się drobne kradzieże. Nie odnotowuje się natomiast większych rozbojów i napadów z bronią w ręku. Zalecamy przechowywanie dokumentów i gotówki w sejfach hotelowych.
Przydatne informacje
• W Polsce rezyduje konsul honorowy Seszeli (adres: Na Wzgórzu 36, 80-296 Gdańsk, tel. 0058/347 96 69).

• Opłaty hotelowe można regulować, płacąc dolarami lub kartami kredytowymi.

• Koszty utrzymania na wyspach są wysokie. Żywność jest droga, ponieważ właściwie wszystkie artykuły są importowane.

• Opalanie się topless jest tolerowane, jednak nie na wszystkich plażach.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak placówki dyplomatycznej w Republice Seszeli. Ambasador RP w Nairobi (Kenia) akredytowany jest również na Seszelach